Skuteczne sposoby na pozyskiwanie linków do strony – cz.2

W drugiej części artykułu przedstawiamy kolejne sposoby na pozyskanie wartościowych linków do Twojej strony internetowej. Wiesz już jak ważna jest pozycja eksperta w danej dziedzinie i jak można ją wykorzystać do pozyskiwania odnośników do strony. Postaramy się przekonać Cię, że ogromny potencjał drzemie również w blogach.

Z wizytą na cudzym blogu

Blogerzy, aby uatrakcyjnić swoje treści i przyciągnąć szersze grono odbiorców bardzo często decydują się na publikacje tzw. wpisów gościnnych. Warto znać blogi ze swojej branży. Warto również od czasu do czasu publikować na nich swoje artykuły. Możesz w ten sposób wypowiedzieć się na dany temat. Omówić jakieś ciekawe zagadnienie z Twojej branży. Dokonać recenzji określonego produktu.

Na jakiej zasadzie działają wpisy gościnne? Bloger otrzymuje za darmo wysokiej jakości treść. Jesteś przecież ekspertem w swojej dziedzinie. Ty z kolei możesz zareklamować swoją osobę oraz swoją stronę internetową. Oczywiście nienachlanie. Wystarczy delikatna sugestia, krótka wzmianka czy odniesienie do konkretnego artykułu na Twojej stronie.

Z reguły właściciele blogów ustalają listę zasad, na których publikują wpisy gościnne. Na niektórych z blogów znajdziesz nawet specjalne zakładki dotyczące warunków współpracy w przypadku wpisu gościnnego. Jeżeli odszukasz ciekawy blog i uznasz go za właściwe miejsce do promocji swojej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać do jego twórcy pytanie, o możliwość publikacji wpisów gościnnych.

Blogerzy publikują dla nas

Na różnego rodzaju blogach nie brakuje komentarzy dotyczących określonych wydarzeń, recenzji wybranych produktów, czy rankingów polecanych usług. Możesz, zatem zwrócić się z prośbą do blogera o publikację treści. Nie wszyscy zgodzą się na taki wpis, ale w większości przypadków spotkasz się z pozytywnym odzewem. Prowadząc sklep z kosmetykami naturalnymi możesz np. poprosić o recenzję produktu. Znajdą się blogerzy, którzy zrobią to za próbkę kosmetyku. W przypadku blogów wysokiej jakości musisz jednak liczyć się z koniecznością zapłaty.

Blogerów do współpracy możesz poszukać na własną rękę, wybierając blogi związane z Twoją branżą i wysyłając pytanie o możliwość takiego wpisu. Istnieją również specjalne narzędzia ułatwiające kontakt z blogerami. Przykładem jest Reachblogger, w którym możesz znaleźć blogi o określonej tematyce, zapoznać się ze stawkami za napisanie tekstu oraz nawiązać kontakt z wybranym blogerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *