SEO optymalizacja stron internetowych

Aby skutecznie pozycjonować stronę internetową należy w pierwszej kolejności zadbać o jej optymalizację pod kątem SEO. Istnieje kilka elementów strony internetowej, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Content is king, czyli o optymalizacji treści

Tym, co przyciąga użytkowników jest oczywiście wartościowa, unikalna oraz przydatna treść. Teksty zamieszczane w sieci nie mogą być zbyt krótkie. Jeżeli już podejmujemy się opisania określonego zagadnienia czy opisania swojej obsługi nie ograniczajmy się do kilku lakonicznych zdać. Opiszmy szczegółowo wszelkie aspekty związane z tematem. Obszerne teksty są ważne nie tylko z punktu widzenia samych czytelników, ale również są postrzegane, jako bardziej wartościowe przez roboty wyszukiwarki.

Niedopuszczalne jest kopiowanie treści z innych źródeł. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz tekst jest unikalny, możemy skorzystać z gotowych narzędzi takich, jak Copyscape. Niezwykle ważny jest odpowiedni podział treści. Każdy tekst powinien mieć określoną strukturę. Dobra praktyką jest stosowanie pogrubień, kursywy oraz wypunktowań. Treść powinna być też nasycona właściwymi słowami kluczowymi. Jednak zwracajmy uwagę na to, by stosować je w sposób naturalny.

Znaczniki tytułów

Wprowadzając tytuły stron i podstron stosujemy meta tag, który wyświetli się w wynikach wyszukiwania tuż pod tytułem i adresem strony. Oznacza to, że będzie widoczny dla użytkownika. Zastanówmy się, jak zareagowalibyśmy na sytuację, w której pod jednym z wyników wyszukiwania znajdujemy tekst z błędami czy niepoprawny pod względem językowym? Z pewnością nawet nie próbowalibyśmy otworzyć danej strony. Właściwy opis strony może precyzyjnie określić rodzaj treści na stronie oraz przyciągnąć odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *