Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Organizacja eventu – pierwsze kroki

Organizacja imprezy może wydawać się łatwa, lecz niestety taka nie jest. Przygotowanie udanej imprezy wymaga dużo czasu, zaangażowania, dokładności, a także punktualności w wykonywaniu określonych zadań. Od czego zależy więc zorganizowanie udanej imprezy?

Dostosowanie do grupy

Przede wszystkim impreza powinna uwzględniać upodobania osób mających wziąć w niej udział. Pomysłów możemy mieć wiele: czy to będzie koncert, zabawa z tańcami, zawody sportowe, czy ognisko impreza się nie uda jeśli nie będziemy wiedzieć, co lubią goście imprezy. Na początku zatem należy określić jaki rodzaj zabawy preferują osoby biorące udział w evencie.

Imprezy organizowane dla kobiet, a dla mężczyzn mogą różnić się od siebie. Najbliższe przyjaciółki może będą chciały spędzić wieczór w SPA, wyjątkowych restauracjach, natomiast mężczyźni w barach, kasynach itp. Może też być na odwrót.

Co dalej?

Gdy już wiemy, co lubią przyszli „imprezowicze” musimy wybrać odpowiednie miejsce, przygotować wszelkie pozwolenia, opłaty, umowy – po prostu formalności. Jeśli organizujemy imprezę dla nieznanych nam osób warto zadbać o marketing i nagłośnić wydarzenie, szczególnie jeśli wejściówka na imprezę jest płatna.

W zależności od upodobań musimy zatroszczyć się także o wyżywienie bądź wygospodarowanie miejsca dla cateringu. Catering jest o wiele wygodniejszy, gdyż profesjonalnie zajmie się posiłkami, ewentualnie napojami.

Bezpieczeństwo

Jeśli mamy w planach wielką imprezę warto zgłosić ją na policję, straż miejską, a także zapewnić opiekę medyczną. Dotyczy to szczególnie imprez masowych o bardzo dużej liczbie uczestników. Przed organizowaniem takiej imprezy należy również zapoznać się z odpowiednią ustawą dotyczącą organizacji imprez masowych.

W takie sytuacji warto, by organizacją imprezy nie zajmowała się jedna osoba – może łatwo przegapić jakiś ważny aspekt. Przyda się ktoś do pomocy – co dwie głowy to nie jedna. Współpraca zaangażowanych w organizację wydarzenia osób zagwarantuje, że będzie ona dopracowana pod każdym szczegółem.

Pretekst do spotkania i dobrej zabawy

Organizacja takiego wydarzenia jest wspaniałym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, którzy dawno się nie widzieli, a także współpracowników, bądź przyszłych współpracowników. Wspólna zabawa ma za zadanie pogłębić więź, doświadczyć nowych przygód, lepiej się poznać.

Firmy zajmujące się organizacją takich wydarzeń zapewniają wspaniałą zabawę również z okazji urodzin, imienin, rocznic, jubileuszy, a także a propo szczególnych wydarzeń, tj. Andrzejki, Sylwester, wieczór panieński, czy kawalerski.