Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Jakie jest idealne miejsce na imprezę integracyjną?

Chyba nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Każdy rodzaj imprezy integracyjnej wymaga innego miejsca. Lokalizacja imprezy jest zatem zależna od głównych jej celów i funkcji jakie ma spełnić.

Integracja

Integracja jest często niedocenianym aspektem życia. Dzięki niej poznajemy ludzi, z którymi mamy wykonywać wspólnie zadania. Efektywne współdziałanie wymaga jednak umiejętności współpracy, wzajemnego zaufania, podchodzenia elastycznie do stawianych zadań. Celem imprezy integracyjnej jest zbudowanie pozytywnych relacji między uczestnikami, zmotywowanie ich do wspólnej pracy i pokazanie, że może być ona nie tylko owocna, ale i przyjemna. Dla pracowników wydarzenie takie jest nagrodą i zachętą do dalszego działania, a także szansą na udaną zabawę, odpoczynek i relaks.

Impreza taka jest także szansą na poznanie nowych pracowników przez szefa i na odwrót. Dzięki temu relacje między przełożonym, a pracownikami są lepsze, dystans mniejszy, co pozytywnie wpływa na współpracę.

Impreza zadaniowa

W sytuacji, gdy szefostwo chce zobaczyć jak dane osoby ze sobą współpracują warto zorganizować integrację poprzez zadania. Ostatnio największym zainteresowaniem cieszą się gry zespołowe tj. Paintball. Sprawdza ona bowiem zdolności przywódcze, organizacyjne, a także takie cechy osobowości jak odwaga, pewność siebie. Poza tym zabawa ta sprawi wiele radości i pozwoli wyładować się emocjonalnie i odpocząć psychicznie.

Okazja do nauki

Celem niektórych imprez jest sprawdzenie nastawienia jej uczestników do nauki nowych rzeczy. Dobrym pretekstem do tego będzie atrakcja, z którą nikt nie miał styczności, np. jazda konna, czy quadami, windsurfing. Dzięki temu można sprawdzić, czy umiejętność szybkiej nauki, otwartość na nowe zadania jest realną umiejętnością, czy tylko frazą wpisaną w CV.

Relaks

Gdy głównym celem imprezy integracyjnej jest relaks i poznanie się dobrym pomysłem może być park rozrywki lub aqua park. Cały dzień przeznaczony na zabawie odstresuje uczestników, ale i zachęci do przyszłej pracy. Pracownicy poczują się także docenieni. Taka impreza jednak jest najbardziej odpowiednia dla ludzi z poczuciem humoru, mających dystans do siebie.

Przy małym budżecie

Jeśli firma posiada mały budżet na imprezę integracyjną można samemu zorganizować choćby wyjście na bilard, czy kręgle, a nawet tradycyjne tańce z muzyką na żywo i dobrym jedzeniem. Można zorganizować wyjazd w góry na weekend, czy tylko ognisko ze wspólnym śpiewaniu, bądź wyjście na ściankę wspinaczkową. Wszakże każde wyjście pełne zabawy na koszt pracodawcy jest miłe ;)